همواره و در هر حرفه‌ای خطراتی وجود دارد، اما توجه داشته باشید که با گستردگی علم و تکنولوژی، هکرها با حملات سایبری ، از یک راه بسیار دور شاید بتوانند در کار یک کشور اخلال ایجاد نمایند.

حملات سایبری روی داده در اوکراین

علاقه‌مندان به نرم‌افزار رستوران؛ همانطور که استحضار دارید، حملات سایبری می‌توانند مهلک‌تر از هر نوع حمله‌ای باشند، زیرا به راحتی و بدون صرف هزینه‌های گزاف، خواهند توانست تا سیستم‌های مختلف از بخش‌های گوناگون یک جامعه آماری بزرگ را هدف قرار دهند و اطلاعات بسیار مهمی را به دست آورند که یقینا خطرات فراوانی را برای آن جامعه خواهد داشت.

حملات سایبری

یکی از حملات سایبری روی داده که قصد توضیح آن را داریم، اتفاقی است که در کشور اوکراین رخ داده است.

روز سه‌شنبه، حملات سایبری گسترده‌ای به مراکز حمل‌ و نقل همچون فرودگاه اودسا و سیستم مترو شهر کیف شده است. تیم امنیتی کامپیوتر یا CERT هشدار داده است که موجی از حملات جدیدی در راه خواهد بود و باید آمادگی‌های لازم برای مقابله ایجاد گردد.

سابقه حملات سایبری به این کشور…

کشور اوکراین در سال جاری هدف یک سری از حملات سایبری گسترده‌ دیگری نیز شده بود که خسارات زیادی را به مراکز مهمشان وارد کرد و دولت اوکراین در تاریخ 13 اکتبر هشدارهای امنیتی لازم را ارائه داده است.

گروه امنیتی کامپیوتر CERT در بیانیه‌ای از تمامی صاحبان سیستم‌های مخابراتی، منابع اطلاعاتی، حمل و نقل و حتی کاربران ساده اینترنتی خواسته است تا با استفاده از برنامه‌ و ابزارهای لازم، به مقابله با حملات سایبری بپردازند.

آیا موج جدید حملات در راه است؟

جالب است بدانید که در جایی دیگر، پلیس سایبری اعلام داشته که حملات روز سه‌شنبه نوید گسترده بودن آن را نمی‌دهد و بانک مرکزی نیز اعلام داشته که هیچگونه مشکلی در ارائه خدمات وجود ندارد.

حملات سایبری

فرودگاه اودسا نیز تدابیر شدید امنیتی را انجام داده و این در حالی است که سیستم حمل و نقل شهر کیف، حملات سایبری صورت گرفته به سیستم‌های پرداختشان را گزارش داده است.

فرودگاه اودسا طی بیانیه‌ای اعلام داشته که سیستم‌ حمل و نقل هوایی مورد حملات سایبری قرار گرفته و تدابیر شدید امنیتی اتخاذ شده و هم اکنون کارها تا حدودی پیچیده و سخت‌تر گشته است.

Source: Gadgetsnow